plenru

IKAR

Ikar 2

TELEFON „IKAR” POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ ELEKTROMETAL – STANOWI CZĘŚĆ SYSTEMU „ZEUS”.

Iskrobezpieczny kopalniany aparat rozgłoszeniowy IKAR przeznaczony jest do pracy w podziemnych zakładach górniczych w szczególności w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem metanu lub pyłu węglowego – I grupa wybuchowości, kategoria M1.

Aparat IKAR jest abonenckim urządzeniem końcowym systemu telefonii iskrobezpiecznej ZEUS.

Konstrukcja aparatu zapewnia pracę w trudnych warunkach eksploatacyjnych (hałas, narażenia mechaniczne, zapylenie, duża wilgotność, zagrożenie wybuchowe). Wysoki poziom głośności sygnału wywołania i bardzo intensywny sygnalizator optyczny widoczny z dużej odległości zapewniają skuteczność przywołania nawet w miejscach o wysokim poziomie hałasu i wysokim stopniu zapylenia.

Aparat IKAR posiada certyfikat europejskiego laboratorium notyfikowanego FTZU 12ATEX 0105 nadający cechę I M1 Ex ia I Ma.

Aparat przeznaczony jest do współpracy z cyfrową automatyczną centralą telefoniczną SLICAN za pośrednictwem Abonenckiego Układu Iskrobezpiecznego typu AUI-3 produkcji TELKOM-TELOS (tzw. bariery iskrobezpiecznej). Aparat IKAR spełnia wymagane funkcje dołowego urządzenia końcowego ogólnokopalnianej iskrobezpiecznej łączności telefonicznej alarmowo-rozgłoszeniowej.

Karta katalogowa.

System Zeus