plenru

ATP VoIP

Aparat telefoniczny przemysłowy typu ATP–VoIP jest aparatem telefonicznym końcowym umożliwiającym prowadzenie rozmów przez sieć internetową LAN lub WAN za pośrednictwem protokołu IP. Przeznaczony jest do stosowania w miejscach publicznych, w których panują trudne warunki pracy, np. bardzo duża wilgotność, hałas, zapylenie, narażenia mechaniczne, chemiczne zanieczyszczenie atmosfery. Wysoki poziom głośności sygnału wywołania i bardzo intensywna sygnalizacja świetlna zapewniają skuteczność przywołania w miejscach o dużym hałasie.

Aparat podłączany jest wyłącznie do sieci Internet. Nie wymaga żadnego dodatkowego zasilania, ani z linii telefonicznej, ani z sieci energetycznej. Całe zasilanie aparatu potrzebne do jego pracy będzie czerpane z sieci internetowej. Aparat może być montowany tam gdzie nie ma sieci energetycznej i stacjonarnej linii telefonicznej.

Prowadzenie rozmów z pominięciem tradycyjnych operatorów telefonicznych zapewnia użytkownikom zdecydowaną obniżkę kosztów. W zasadzie rozmowy prowadzone wewnątrz sieci danego operatora są zwykle bezpłatne.

Aparat jest w pełni kompatybilny ze standardem protokołu głosowego SIP v.2

(Session Initiation Protocol) i współpracuje z większością urządzeń obsługujących ten standard. Aparat nie ma blokady programowej i możliwa jest jego konfiguracja do dowolnej sieci VOIP.

Aparat realizuje standardowe funkcje aparatu telefonicznego, m.in.: BIS, FLASH, programowanie PAUSE, „skrócone wybieranie” numerów zakodowanych pod klawiszami: A,B,C,D oraz 0-9.

Aparat umożliwia podłączenie dodatkowo faksu z odrębnym numerem telefonicznym. W aparacie znajduje się dodatkowe wyjście umożliwiające dołączenie Przystawki sygnalizacyjnej PS-5.

Podstawowe parametry techniczne:

  • Temperatura pracy: -20°C – +60°C
  • Stopień ochrony: IP 65 zgodnie z IEC60529
  • Wymagania elektryczne, telefonometryczne według PN –92/T-83000
  • Wybieranie numerów DTMF
  • Poziom natężenia dźwięku sygnału wywołania min 85dB z odległości 0,5m.
  • Zasilanie z sieci Internet – Power over Ethernet- 48V kompatybilne ze standardem 802.3
  • Wymiary 195 x 335 x 140 mm
    Karta katalogowa